Εορτή Τριών Ιεραρχών 2020

Τη Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας θα προσφέρει σε κάθε μαθητή ατομικές βασιλόπιτες με δώρο για τον τυχερό κάθε τμήματος καθώς και μια βασιλόπιτα για το διδακτικό και βοηθητικό προσωπικό του σχολείου.

Την Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2020 στο χώρο του Σχολείου, στις 10:00 η ώρα, με τη συνεισφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, παρουσία όλων των μαθητών, του διδακτικού και βοηθητικού προσωπικού, θα γίνει η αρτοκλασία από εφημέριο του ναού Προφήτη Ηλία.

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020, Εορτή των Τριών Ιεραρχών, το ωρολόγιο πρόγραμμα θα εφαρμοστεί κανονικά, σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Φ1/5106/γδ4/15-01-2020). Την ημέρα αυτή θα γίνει ένα δίωρο αφιέρωμα στους Τρεις Ιεράρχες και τα μαθήματα θα συνεχιστούν κανονικά. Επίσης τα δρομολόγια των λεωφορείων, η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο πρόγραμμα θα πραγματοποιηθούν κι αυτά κανονικά.