Βιβλιοπαρουσίαση Γιάντσιος Φώτης2024 0
Δ τάξη Δράσεις Πολιτιστικές

Βιβλιοπαρουσίαση: «Ο Ευκλειδης και το Μυστικό Στο Υπόγειο» του συγγραφέα Γιάντσιου Φώτη

Το σχολείο μας υποδέχθηκε τον συγγραφέα Γιάντσιο Φώτη και πρόσφερε μια μοναδική ευκαιρία για τους μαθητές/τριες των Δ και Ε τάξεων να έρθουν σε επαφή με τον κόσμο της λογοτεχνίας και να ανακαλύψουν τη μαγεία που κρύβεται στις σελίδες ενός βιβλίου. Ο κ. Γιάντσιος πραγματοποίησε σειρά από δραστηριότητες βασισμένες στο βιβλίο του «Ο Ευκλείδης και το Μυστικό στο Υπόγειο», προσφέροντας στους μαθητές/τριές μας μια αξέχαστη εμπειρία γεμάτη γνώση, δημιουργικότητα και φαντασία. Έτσι, οι μαθητές/τριές μας είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν ενεργά, να κάνουν ερωτήσεις και να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους γύρω από την ιστορία και τους χαρακτήρες του βιβλίου.