Εορτή 28ης Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 25-10-2019 στις 08:30΄, στο χώρο του Σχολείου, θα γίνει η παράδοση της Σημαίας και η γιορτή για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου από μαθητές της Γ΄ τάξης. Την εκδήλωση μπορούν να παρακολουθήσουν και οι γονείς. Την ίδια ημέρα οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά το πρωί χωρίς τσάντες και θα σχολάσουν στις 10:15΄. Η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσουν. Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα γίνουν το πρωί κανονικά και το μεσημέρι στις 10:15΄.

Τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου αντιπροσωπεία μαθητών με τη σημαία θα παρακολουθήσει τη θεία λειτουργία στην εκκλησία του Προφήτη Ηλία και θα παρευρεθεί στην κατάθεση στεφάνου. Κατόπιν στις 11:45΄, τα τμήματα της ΣΤ΄ τάξης θα συμμετέχουν στην καθιερωμένη μαθητική παρέλαση.

Η Δ/νση του Σχολείου