Πρόγραμμα Εκδηλώσεων Σχολείου "ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2014-2015"

Εικαστικές παρεμβάσεις

Εικαστικές παρεμβάσεις στον εξωτερικό χώρο του σχολείου με τη συμμετοχή μαθητών μικρών τάξεων
Επιμέλεια: Ταντανόζης Δημήτριος δάσκαλος Καλλιτεχνικών

Τρίτη 2 Ιουνίου 2015, Προαύλιο Σχολείου Εσωτερική, 09:00 π.μ.
Όλοι οι μαθητές παρουσιάζουν διασκεδαστικά αθλητικά παιχνίδια
Επιμέλεια: Ζήκα Αγαθή, Παληογιάννης Δημήτριος, Τουμπίδου Σοφία, Τσιανάκα Ελένη, Ξένου Χρύσα Δασκάλες Φυσικής Αγωγής, καθώς και όλο το εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του 1ου Δ.Σ. Πυλαίας & 10ου Ειδικού Βαρήκοων στο πλαίσιο της συνεκπαίδευσης μεταξύ των δύο σχολείων.

Παρασκευή 5 Ιουνίου 2015, Μουσικό Γυμνάσιο,19:00 μ.μ.
Οι μαθητές του Γ1 τμήματος στο πλαίσιο συνεκπαίδευσης συμμετέχουν στη θεατρική παράσταση του 10ου Ειδικού Δημοτικού με θέμα «Γιορτή της θάλασσας» Επιμέλεια: Εκπαιδευτικοί Ειδικού Δημοτικού Σχολείου & Γιαννακοπούλου Χρύσα δασκάλα Γ1 τμήματος.

Πέμπτη 11 Ιουνίου 2015, Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων Σχολείου, 19:00 μ.μ.
Οι μαθητές του Δ1 τμήματος στο πλαίσιο συνεκπαίδευσης με το 10ου Ειδικό Δημοτικό παρουσιάζουν τη θεατρική τους παράσταση με θέμα τους θεούς του Ολύμπου.
Επιμέλεια: Γερακά Αγγελική δασκάλα Θεατρικής Αγωγής, Μουσενίκας Αργύριος υπεύθυνος δάσκαλος τμήματος, Κυρανούδης Ευάγγελος δάσκαλος 10ου Ειδικού Βαρήκοων

Παρασκευή 12 Ιουνίου 2015, Μουσικό Γυμνάσιο, 19:00 μ.μ.
Οι μαθητές των τμημάτων ΣΤ1, ΣΤ2 & ΣΤ3 θα παρουσιάσουν τη θεατρική παράσταση «Μένουμε πάντα παιδιά» με θέμα τον ελληνικό κινηματογράφο με συμμετοχή μαθητών του 10ου Ειδικού Βαρήκοων στο πλαίσιο της συνεκπαίδευσης.
Επιμέλεια: Κορδίλας Ξενοφών, Χρυσοστομίδης
Κωνσταντίνος, Τσιπώνη Αθανασία, Γερακά Αγγελική δασκάλα Θεατρικής Αγωγής, Ζήκα Αγαθή δασκάλα Φυσικής Αγωγής, Κατσαντώνης Μενέλαος δάσκαλος Πληροφορικής, Κούσκουρας Κωνσταντίνος δάσκαλος 10ου Ειδικού Βαρήκοων.

Δευτέρα 15 Ιουνίου 2015, Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων Σχολείου, 09:00 π.μ.
Αποχαιρετιστήρια γιορτή για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης με συμμετοχή μαθητών και μαθητριών και της Ε΄ τάξης.
Επιμέλεια: Κορδίλας Ξενοφών, Χρυσοστομίδης Κωνσταντίνος, Τσιπώνη Αθανασία, Σταθοπούλου Ελένη δασκάλα Μουσικής, Κατσαντώνης Μενέλαος δάσκαλος Πληροφορικής, Σπυροπούλου Ευαγγελία δασκάλα Καλλιτεχνικών, Γερακά Αγγελική δασκάλα Θεατρικής Αγωγής, καθώς και όλο το εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του 1ου Δ.Σ. Πυλαίας.

Τρίτη 16 Ιουνίου 2015, Χώρο Σχολείου, 20:30 μ.μ.
Αποχαιρετιστήρια μουσική βραδιά για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης με τη συμμετοχή γονέων και εκπαιδευτικών με παραδοσιακά φαγητά των γονέων και παραδοσιακά μουσικά ακούσματα από το δάσκαλο της Φυσικής Αγωγής του σχολείου Παληογιάννη Δημήτριο και την παρέα του.

Οργάνωση, επιμέλεια προγράμματος: Τσουμάνας Μάκης Δ/ντής
Site σχολείου: http://1dim-pylaias.thess.sch.gr