6ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής - Συμμετοχή 1ου Δημοτικού Σχολείου Πυλαίας

6ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

που θα διεξαχθεί στις 8, 9 και 10 Απριλίου 2014 στο Συνεδριακό Κέντρο «Ν. Οικονόμου» ΝΟΗΣΙΣ - Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας.

Δικαίωμα συμμετοχής είχαν οι μαθητές της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και οι μαθητές της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης των Ε' και ΣΤ' τάξεων.

Από το σχολείο μας κατατέθηκαν και προκρίθηκαν τρεις εργασίες από ισάριθμες ομάδες μαθητών και μαθητριών, οι οποίες θα παρουσιαστούν στο συνέδριο την Πέμπτη 10 Απριλίου 2014:

• ?Ο λαβύρινθος του Διαδικτύου? - Ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι για τις παγίδες του Διαδικτύου (ΣΤ1) / e-poster

• ?Ζώντας με το Διαδίκτυο? - Μια ιστορία σε κόμικς (ΣΤ2) / κεντρική σκηνή

• ?Βγες απ' το σχολείο!? Ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι γνώσεων (ΣΤ3) / gameland

Δείτε το πρόγραμμα και χρήσιμες πληροφορίες για το συνέδριο στους παρακάτω συνδέσμους:

Ιστοσελίδα συνεδρίου