Καλή Χρονιά

Καλή Σχολική χρονιά!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 8.30 π.μ., στο προαύλιο του σχολείου μας!

Τα παιδιά θα προσέλθουν με τις σχολικές τους τσάντες, προκειμένου να παραλάβουν τα σχολικά βιβλία της χρονιάς, αλλά και να ενημερωθούν για το προσωρινό ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων. Θα αποχωρήσουν στη συνέχεια.

Οι Γονείς & Κηδεμόνες μπορούν να παρακολουθήσουν τον Αγιασμό. Ιδιαιτέρως οι Γονείς & Κηδεμόνες της Α΄ τάξης, θα παραμείνουν μετά το πέρας του Αγιασμού για να ενημερωθούν από τους/τις εκπαιδευτικούς της Α΄ τάξης.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δ.Σ. Πυλαίας, εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και σε όλους τους Γονείς & Κηδεμόνες,

Καλή και Δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία!