Δωρεά προτζέκτορα
Ανακοινώσεις Σύλλογος Γονέων

Δωρεά Βιντεοπροβολέα και Ηλεκτρονικού Υπολογιστή

Οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πυλαίας νιώθουμε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε από καρδιάς την εταιρεία VitaNET και ιδιαιτέρως τον κ. Αλέξανδρο Δημητριάδη (γονέα του Σχολείου μας), για την ευγενική χορηγία ενός Short Throw Projector (Βιντεοπροβολέα) καθώς και ενός Ηλεκτρονικού Υπολογιστή – με οθόνη, πληκτρολόγιο & Mouse προς το σχολείο μας.

Ο ηλεκτρονικός εξοπλισμός που παρείχε αποτελεί για το σχολείο μας πολύτιμη βοήθεια στην προσπάθειά μας για ενίσχυση της υλικοτεχνικής του υποδομής. Η χρήση του εξοπλισμού αυτού θα συνδράμει στην προσπάθεια που γίνεται για αναβάθμιση της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης στους μαθητές μας ενθαρρύνοντάς τους έτσι να συνεχίσουν το ταξίδι προς τη γνώση.

Η πράξη αυτή αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση και ταυτόχρονα μας γεμίζει χαρά και αισιοδοξία για το μέλλον, γνωρίζοντας πως έχουμε στο πλευρό μας τόσο αξιόλογους αρωγούς στις αυξημένες υποχρεώσεις μας.