Διαγωνισμός παραμυθιού

Το Σχολείο μας συμμετέχει στον 11ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Παραμυθιού "Τα παιδιά δημιουργούν...". Είναι μια πρωτοβουλία του μηνιαίου οικογενειακού περιοδικού Kid's Fun. Ο διαγωνισμός αυτός ξεκίνησε το 2002 και έγινε θεσμός με περισσότερες από 20.000 συμμετοχές μαθητών και μαθητριών ετησίως. Κάθε χρόνο δίνει αφορμές στα παιδιά του Δημοτικού να εκφράσουν και να αναπτύξουν τη δημιουργικότητας τους γράφοντας το δικό τους παραμύθι. Ο διαγωνισμός αυτός γίνεται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Διά Βίου Μάθσης & Θρησκευμάτων, των Δήμων Αθηναίων και Θεσσαλονίκης και του Εθνικού Κέντρου Βιβλίου. Στον παραπανω διαγωνισμό από το σχολείο μας συμμετέχουν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

Πούλιου Εύη, Σαμαρά Ελένη, Τσολομύτη Πασχαλίνα, Κάτσιου Βασιλική μαθήτριες του Ε1

Τσακιρίδου Ραφαέλα, Εφραιμίδου Χρύσα, Γκότσε Αντελίνα, Σιδηροπούλου Χρυσάνθη, Πηλού Σοφία μαθήτριες του Ε2

Χατζηαράπη Χαρά μαθήτρια του Ε3

Βασιλειάδου Μαρία, Καρακάση Ελένη μαθήτριες του ΣΤ1

Λιάτσα Φιλομένη - Μαρία μαθήτρια του ΣΤ2 και Κυράνας Παναγιώτης μαθητής του ΣΤ3.