Καλοκαιρινές Διακοπές 2019

Σας ενημερώνουμε ότι στις 14 Ιουνίου 2019, ημέρα Παρασκευή, το σχολείο κλείνει για τις καλοκαιρινές διακοπές. Τα παιδιά θα έρθουν κανονικά στο σχολείο χωρίς τσάντες και θα σχολάσουν στις 10:30. Τα πρωινά δρομολόγια των λεωφορείων θα γίνουν κανονικά

Το πρωί 09:00 έως 10:00 η ώρα θα πραγματοποιηθεί η γιορτή αποχαιρετισμού των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης από τους μαθητές της Ε΄ τάξης.
Στις 10:00 η ώρα θα αρχίσουν να δίνονται στους γονείς ο Τίτλος Ελέγχου, ο Τίτλος Σπουδών και ο Έλεγχος Προόδου. Στις 10:30 η ώρα θα γίνουν τα μεσημεριανά δρομολόγια των λεωφορείων. Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει. Οι εγγραφές των παιδιών της ΣΤ΄ τάξης στο Γυμνάσιο, θα γίνουν από το Σχολείο. Οι γονείς των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης για περισσότερες πληροφορίες μπορούν να επικοινωνούν με το 1ο Γυμνάσιο Πυλαίας.

Το προσωπικό και ο Δ/ντής του Σχολείου σας εύχονται καλό καλοκαίρι!!!

Ο Δ/ντής του Σχολείου
Τσουμάνας Ναούμ (Μάκης)