ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΓΩ ΕΟΡΤΗΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2019 στο χώρο του Σχολείου, στις 10:00 η ώρα, με τη συνεισφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, παρουσία όλων των μαθητών, του διδακτικού και βοηθητικού προσωπικού, θα γίνει η αρτοκλασία από εφημέριο του ναού Προφήτη Ηλία. Την ημέρα αυτή τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά, όπως η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο πρόγραμμα.

Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019, εορτή των Τριών Ιεραρχών, το σχολείο είναι κλειστό. Σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 32 του Νόμου για το Παν. Δυτικής Αττικής. (νόμος υπ’ αριθμ. 4521, ΦΕΚ αριθμ. φύλλου 38/2 Μαρτίου 2018 τ. Α΄) του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων η εορτή των Τριών Ιεραρχών αποτελεί ημέρα αργίας και για τις σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Η Δ/νση του Σχολείου του 1ου Δ.Σ. Πυλαίας